گلخانه مجموعه کشت و صنعت امید به مساحت 3 هکتار است که از سال 1398 این پروژه استارت خورد. در حال حاضر در این گلخانه کشت میوه های گرمسیری از جمله پاپایا رقم خورده است که این پاپان کار نیست.

گلخانه‌ای که در اینجا مشاهده می‌فرمایید، گلخانه ای است که تقریبا ۶۵ تا ۷۰ درصد قطعات و ابزارآلاتش اتوماتیک است .
ان شاءالله بتوانیم این تجربه را در سطح شهرستان و در سطح استان شاید هم در سطح کشور به عنوان یک کار خیلی خوب به هر حال ترویج کنیم.

شروع پروژه ساخت گلخانه در مجموعه کشت و صنعت امید

این کلیپ مربوط به مهرماه سال 1398 می باشد. در حال حاضر گلخانه به بهره برداری رسیده و تحت کشت پاپایا می باشد.

توضیحات مدیرعامل مجموعه کشت و صنعت امید

با عرض سلام و ادب و احترام , اینجانب علی اسدی کارشناس ارشد مدیریت و مدیر منابع انسانی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی بعد از حدود ۱۸ سال سابقه کار در مجتمع گاز پارس جنوبی به فکر افتادم که یک مقداری از حوزه خشک و صنعتی نفت و گاز فاصله بگیرم.
نه اینکه فاصله ی صرف بلکه می خواستم تلفیق داشته باشم بین صنعت و باغ صنعت و طبیعت به همین خاطر در یک مجموعه ای که الان مشاهده می فرمایید که حدود ۴۰ هکتار هست از زحمات پدر مرحومم و عموی گرامیم ، تصمیم گرفتم که مجموعه ایجاد کنند به نام کشت و صنعت.
آغاز کردیم یک کار بسیار زیربنایی و یک استخر بسیار بزرگ یک هکتاری با ظرفیت ۱۵۰ هزار مترمکعب آب که کلَّ شَیءٍ مِنَ الْمَاءِ حَی، با آب هست که همه چیز زنده است ما که آب رو عوض کردیم ، آب باران را گرفتیم ، کار بسیار نو و نوینی انجام دادیم در سطح شهرستان و شاید هم در سطح جنوب کشور.
با توجه به کمبود آب در این منطقه و در کل ایران گفتیم چه کار کنیم که از این بهتر نتیجه بگیریم به همین خاطر تلاش کردیم و تصمیم گرفتیم که گلخانه بسازیم
با توجه به رویکرد دولت محترم تلاش کردیم که بهترین گلخانه بسازیم.
گلخانه‌ای که در اینجا مشاهده میفرمایید،گلخانه ای است که تقریبا ۶۵ تا ۷۰ درصد قطعات و ابزارآلاتش اتوماتیک است .
انشاالله بتوانیم این تجربه را در سطح شهرستان و در سطح استان شاید هم در سطح کشور به عنوان یک کار خیلی خوب به هر حال ترویج کنیم.
ما با توجه به قولی که به مسئولین محترم شهرستان دادیمم ،تلاش کردیم که امسال این پروژه بزرگ را به تولید برسانیم به بهره‌برداری برسانیم و همین خاطر با هماهنگی پیمانکار محترم بذر را خریداری کردیم و دادیم به گلخانه نشا و الان در حال آماده شدن است، که تقریبا ۳۵ تا ۴۰ روز دیگه ما این نشا ها را به زمین اصلی انتقال می‌دهیم و امیدوار هستیم که کار بزرگی که انجام شده و کار به هر حال حساب شده ای که صورت گرفته منتج به تولید خیلی خوب بشه.
مهمترین دغدغه‌ ی ما که دغدغه ی کل کشور است، که بحث اشتغال است تلاش کردیم و تلاش می‌کنیم که بهترین نفرات و جذب کنیم نفراتی که هم تعهد خیلی خوبی داشته باشند و هم در این راستا ما تلاش می‌کنیم که بهترین گیاه پزشکان و بهترین مدیران تولید را از استان اصفهان و استان‌های مجاور استفاده کنیم و در این زمینه تمام تلاشمان را می‌کنیم که در این مسیر به این همشهری های عزیز و هم شهرستانی های عزیز این به هر حال اسکیلز و مهارت را انتقال بدیم که سال آینده ما بتوانیم از این بیشتر با برنامه‌ریزی بهتر و بهره‌وری داشته باشیم در این راستا هر کسی هر دوست عزیز از شهرستان‌های لامرد مهر و پارسیان تشریف آوردند از مجموع ما بازدید کردند با تمام وجود من و تیمم با تمام وجود تمام اطلاعات ناچیزی که داشتیم در اختیارشان قرار دادیم من دعوت می‌کنم که همه دوستانی که علاقه مند هستند به سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه تشریف بیارند و ما اطلاعات مان را با اخلاص کامل در اختیارشان قرار می‌دهیم و انشالله که میتونیم نهضت گلخانه‌ای که در شهرستان مهر آغاز شده به شهرستانهای مجاور هم منتقل کنیم .
ما در خدمت شما هستیم

کلیپ زیر در تاریخ 20 مهر ماه 1400 و در روز کاشت پاپایا تهیه و تدوین گردیده است، که تصاویری از کاشت پاپایا و توضیحات مهندس اسدی، مدیریت مجموعه امید را به تصویر کشیده است.

محصولات کشت شده در گلخانه کشت و صنعت امید

این مقاله همچنان ادامه دارد و کامل خواهد شد…