معرفی انواع مختلف میوه پاپایا

انواع میوه پاپایا فراوان است و این میوه استوایی نیز از نظر ارزش غذایی غنی است! در اینجا انواع مختلف پاپایا وجود دارد که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید!

پاپایای قرمز/زرد مکزیکی

این رقم از نظر اندازه بزرگ با پالپ شیرین و گل رز است. زردها بسیار شیرین تر هستند و گوشت زرد دارند. آنها در طول سال در دسترس هستند و اندازه آنها به 6-12 اینچ می رسد.

هاوایی Sunrise Papaya

همچنین به عنوان پاپایای توت فرنگی شناخته می شود، گوشت قرمز نارنجی آن شبیه توت ها، هلو و خربزه است. حفره دانه ها کاملاً کم عمق است و به همین دلیل برداشتن دانه ها آسان است. این تنوع در تمام طول سال موجود است.

هاوایی غروب پاپایا

پاپایای سانست یک نوع کوتوله است که منشا آن دانشگاه هاوایی است. دارای پوست و گوشت قرمز نارنجی است. این میوه اندازه کوچکتری نسبت به پاپایای طلوع آفتاب دارد. دارای رنگ و شکل یکنواخت با ماندگاری بیشتر است.

بتینا پاپایا

رقم Bettina بیشتر در کوئینزلند استرالیا رشد می کند. این پاپایا به راحتی رشد می کند میوه های گردی دارد که وزن هر کدام حدود 3-5 پوند است. گوشتی شیرین با دانه های کمی دارد.

پاپایا طلای گینه

پاپایای طلای گینه بومی استرالیای غربی است. میوه های گلابی شکل با پوست و گوشت نازک زرد طلایی تولید می کند. وزن میوه بیش از 2-3 پوند است و در یک دوره 15-18 ماهه می رسد.

پاپایای طلایی هورتوس

پاپایای طلای Hortus از آفریقای جنوبی است. با پوست زرد روشن، زیبا به نظر می رسد و میوه های سنگین تولید می کند که وزن هر کدام به 3-4 پوند با گوشت زرد می رسد.

کامیا پاپایا

کامیا پاپایا در دانشگاه هاوایی ساخته شد. گوشتی شیرین، زرد-نارنجی با عطری لطیف، بافتی صاف و محتوای قند بالا دارد.

کاپوهو پاپایا

این نوع پاپایا گوشتی شیرین و زرد دارد. این گیاه در ناحیه پونا هاوایی، جایی که تقریبا 90 درصد پاپایای هاوایی در آن کشت می شود، محبوب است و رشد می کند.

پیترسون پاپایا

پترسون اصالتا اهل کوئینزلند استرالیا است. همچنین دارای پوست زرد با لکه های سبز است. گوشت نارنجی تیره طعم شیرین و خوشبویی دارد.

وایمانالو پاپایا

پاپایای Waimanalo به طور کامل در اوآهو، هاوایی رشد می کند. این یک نوع کوتوله است و محتوای ویتامین C بالایی دارد. این گیاه سریع الرشد است که در 9-10 ماه میوه می دهد.

تاینونگ پاپایا

این رقم به نام پاپایای فورموسا نیز معروف است. این ترکیبی از پاپایای Sunrise است و در زمان رسیدن حدود 3-4 پوند وزن دارد. Tainung به شکل دراز با گوشت شیرین صورتی یا قرمز روشن رشد می کند.

پاپایای برگ بلوط

بومی کوه های آند در غرب آمریکای جنوبی، پاپایای برگ بلوط میوه کوچکی به طول 3-4 اینچ و بیضی شکل تشکیل می دهد. دانه های این پاپایا همراه با گوشت خمیری شیرین نارنجی رنگ خوراکی است.

سامبا پاپایا

این جدیدترین واریته در سال 2018 به بازارها معرفی شد و در پوست خالدار سبز مایل به زرد با شکل بیضی رشد می کند. پالپ نارنجی تیره و طعم کمی شیرین است.

رویال استار پاپایا

ستاره سلطنتی یکی دیگر از اعضای جدید خانواده پاپایا است. در اصل از تگزاس و ترکیبی از قرمز مکزیکی است. پاپایا دارای پوست پرتقال عمیق با پالپ شیرین و آبدار است.

انواع دیگری از این میوه وجود دارد که در آینده به آن اشاره میکنیم.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید